Chcesz zacząć handel kryptowalutami, ale nie wiesz, gdzie postawić swoje pierwsze kroki? Inwestycje w aktywa cyfrowe wcale nie są tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Bez owijania w bawełnę, przygotowaliśmy dla Ciebie najlepszy poradnik, jak zacząć na rynku kryptowalut. Dowiesz się, w jaki sposób kupić krypto i dlaczego warto to zrobić.

Handel kryptowlautami dla początkujących

Droga do handlu kryptowalutami zaczyna się od ustalenia, gdzie i jak można nimi handlować. Wszystko to wymaga nieco zdrowego rozsądku, a także upewnienia się, że korzystasz wyłącznie z regulowanych brokerów. Warto zaznaczyć, iż oferty brokerów mogą się od siebie znacznie różnić, choć większość zapewnia dostęp do najbardziej popularnych walut cyfrowych.

Handel kryptowalutami można także prowadzić na własną rękę przy pomocy specjalnych giełd krypto. Jest to jednak zadanie przeznaczone dla bardziej zaawansowanych inwestorów, którzy sprawnie poruszają się po rynkach aktywów cyfrowych. Początkujący entuzjaści krypto powinni zacząć jednak od renomowanego brokera.

Warto już na wstępie wypracować sobie odpowiednią strategię inwestycji. Powinno się jasno określić, czy interesuje nas inwestycja krótkoterminowa, a może długoterminowa. Jeszcze inaczej należy podejść do kupna i sprzedaży, jeśli handel kryptowalutami ma przynosić wymierne korzyści finansowe.

Inwestycja w krypto – kupować czy sprzedawać?

Większość entuzjastów kryptowalut korzysta z kilku kierunków działań na rynkach krypto:

  • Inwestycja i przechowywanie długoterminowe w nadziei na realne wzrosty.
  • Handel kryptowalutami poprzez kupno i sprzedaż w różnych najbardziej opłacalnych parach.

Jedną z podstawowych strategii inwestycyjnych jest przeznaczenie części środków finansowych na przechowywanie krypto. Kupuje się te aktywa, które mają największa szansę „odbić” w przyszłości. Z kolei drugą część finansów należy obracać na wymianie krypto, która przekłada się na efektywne zarobki.

Trading na rynkach krypto wymaga jednak sporo zaangażowania oraz specyficznej wiedzy. Przydaje się w tym przypadku rozległa analiza poszczególnych walut cyfrowych, ale także rynku krypto jako całości. Należy trzymać rękę na pulsie poprzez czytanie wiadomości i monitorowanie aktualnych trendów. W lepszym zrozumieniu aktualnej sytuacji przydaje się znajomość notowań i wykresów, gdyż to one odpowiedzialne są za kursy wymiany.

Handel kryptowalutami

Pamiętaj, że chcąc rozpocząć handel kryptowalutami, musisz najpierw kupić daną monetę cyfrową. Możesz to zrobić przy pomocy waluty fiat, a więc złotówki, euro, dolara, etc. Do wejścia na rynek kryptograficzny wystarczy Ci płatność kartą lub przelewem bankowym.

Następnie, możesz zacząć wymieniać swoje krypto w ramach utworzonego portfela. Tradycyjny handel pozawala kupować i sprzedawać aktywa w wielu parach walut cyfrowych. Wystarczy tylko znaleźć odpowiedni moment i zlecić transakcję. Jak widać, pierwsze kroki na rynkach kryptowalutowych nie są wcale takie skomplikowane, prawda?