Lokata kapitału to jedno z podstawowych rozwiązań, jakie można zastosować w obecnej sytuacji, w której zmagamy się z inflacją i niepewnością. Jednak istnieje wiele możliwości rozsądnego inwestowania. Pewnie nie raz obiły Ci się o uszy akcje, obligacje czy kryptowaluty. Dziś skupimy się na tych ostatnich. Jak inwestować w kryptowaluty? Czy jest to skomplikowane? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Zakup kryptowalut

Kryptowaluty to aktywa, które występują wyłącznie w postaci elektronicznej. Jest to związane z ich konstrukcją oraz rolą alternatywnego pieniądza, który powinien być niezależny od ruchów na tradycyjnym rynku. W ten sposób łatwiej też zagwarantować unikatowość i bezpieczeństwo wszystkich transakcji.

Handel kryptowalutami odbywa się na specjalnych giełdach, do których dostęp możesz uzyskać poprzez liczne platformy inwestycyjne. Jeśli chcesz, masz też możliwość bezpośredniego zarejestrowania się na wspomnianych giełdach. W ten sposób masz szansę zmniejszyć w pewnym stopniu prowizje, które pobierają popularne aplikacje.

Kryptowaluta

Jak inwestować w kryptowaluty?

Kryptowaluty to bardzo zmienne aktywa. Wystarczy prześledzić historię kursów z ostatniego miesiąca, by zdać sobie sprawę, że kilkunastoprocentowe spadki i wzrosty w ciągu kilku dni nie są rzadkością. Dlatego zalecamy ostrożność i nie polecamy pochopnego lokowania środków w tych aktywach.

Inwestowanie w kryptowaluty jest podobne do surfowania na dużej fali. Nie wystarczy mieć sporych umiejętności – jeśli znajdziesz się w nieodpowiednim miejscu (zaistnieją pewne nieoczekiwane okoliczności), fala i tak Cię przykryje. Lecz jeśli jednak wszystko pójdzie po Twojej myśli, osiągniesz swój cel, co w przypadku finansów oznacza pokaźny zysk.

Inwestycja w kryptowaluty – dobre praktyki

Jeśli inwestujesz w bardziej ryzykowne aktywa, przeznacz na to określoną część Twojego kapitału, by ewentualne fiasko nie pochłonęło wszystkich Twoich oszczędności. Nie zmieniaj też proporcji w zależności od wyniku – konsekwencja zwykle przynosi więcej dobrego.

Zainwestuj też w bardziej stabilne instrumenty, by mieć większą pewność zysku, a kryptowaluty traktować jak miły dodatek. Jeśli zaprocentują – świetnie. Jeśli stracą na wartości – nic się nie dzieje.