Inwestycje w kryptowaluty stają się coraz popularniejszą alternatywą dla tradycyjnych form lokowania kapitału, takich jak akcje, obligacje, rachunki oszczędnościowe czy lokaty bankowe. Wynika to z ich znaczniej zmienności, a co za tym idzie większej szansy na odniesienie pokaźnego zysku w krótkim czasie. Ta kusząca wizja z roku na rok zyskuje kolejnych zwolenników, którzy rozpoczynają swoją przygodę z tymi aktywami. Pomocne są im w tym celu platformy do inwestycji w kryptowaluty. Czym one są i jak kupić za ich pomocą kryptowaluty? Przeczytaj ten tekst, a odpowiedzi na te pytania powinny stać się dla Ciebie jasne!
Platformy bankowe do inwestycji w kryptowaluty
Niektóre banki wciąż oferują możliwość zakupu kryptowalut, jednak wyłącznie na użytek własny. Jednak większość z nich otwarcie zabrania wykorzystywania rachunków do tego typu operacji. Wynika to między innymi z nie do końca sprecyzowanego statusu prawnego kryptowalut, dlatego – jeśli chcesz aktywnie inwestować w tego typu aktywa – racze rozejrzyj się za innymi rozwiązaniami.
Platformy do inwestycji w kryptowaluty
Wszystkie tego typu aplikacje posiadają dostęp do giełd kryptowalut, a także część z nich pozwala zakupić za ich pomocą jednostki innych aktywów, takich jak surowce, fundusze inwestycyjne, akcje czy metale. Jednak skupmy się na tym, co istotne z dzisiejszej perspektywy – na kryptowalutach.
Wśród popularnych platform do inwestycji w kryptowaluty należy wymienić aplikację Revolut. Jest to system finansowy, który sprawdza się również w przypadku zarządzania środkami w różnych walutach – oferuje korzystniejsze kursy przewalutowania niż tradycyjne banki.
Zakup kryptowalut za jego pomocą nie stanowi problemu, jest intuicyjny i prosty. Proces zarządzania portfelem i jego wartością również nie powinien sprawiać kłopotu.
Jednak dostęp do giełd kryptowalut posiada również całe mnóstwo innych przedsiębiorstw, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Przykładem może być strona plus500.com czy aplikacja eToro.
Platformy do inwestycji w kryptowaluty – zalety i wady
Podstawowym plusem tego typu platform jest ich intuicyjność i wygoda w obsłudze. Oferują dostęp do wielu interesujących danych, takich jak wykresy świecowe z historią kursu czy przegląd aktualnych wycen innych aktywów. Ponadto na bieżąco informują o wartości Twojego portfela, część używa w tym celu przyjemnych dla oka i jasnych do zrozumienia kolorów.
Wśród wad należy z pewnością wymienić opłaty związane z prowizjami. Są to niewielkie kwoty, które jednak przy częstym dokonywaniu transakcji potrafią mocno obniżyć realną stopę zwrotu. Są zatem czystym zyskiem dla właścicieli takiego portalu. Zatem przed dokonaniem kolejnej transakcji zastanów się, czy na pewno jest ona warta swojej – choćby ukrytej – ceny.